Čo odporúčame pred, počas a po masáži

Úspešnosť masáže a jej dôsledky nie sú iba výsledkom práce maséra. Dodržiavaním základných rád a odporúčaní pred, počas a po masáži sami prispejete k tomu, že masáž bude pre vás prínosná a efektívna.  Pokiaľ sa na masáž chystáte vôbec po prvý krát, rozhodne naše odporúčania neprehliadnite. Keďže sa jedná o všeobecne platné informácie, môžete ich využiť pri návšteve akéhokoľvek maséra.

Okrem odporúčaní, ktoré nájdete v tomto článku Vám dávame do pozornosti aj sekciu Časté otázky.

Peter Kamor Jakubík masáže a terapiePred masážou

– Naplánujte si termín masáže tak, aby ste si naň vedeli vytvoriť dostatočnú nerušenú časovú rezervu na návštevu salóna, v prípade návštevy maséra u Vás skúste zabezpečiť čo najmenej rušné prostredie.

– Pri objednávke sa neobávajte povedať aktuálne problémy alebo obmedzenia, pomôžete tak masérovi navrhnúť Vám najúčinnejšiu formu masáže.

– Pokiaľ máte akútny problém (napr. Vás hovorovo povedané “seklo”…), alebo ste po tréningovej záťaži… objednajte sa na termín, ktorý je minimálne 24 hodín od tejto udalosti.

– V prípade úrazu (pád, úder, nehoda…), absolvujte najskôr röntgenové vyšetrenie, prasklinu kosti alebo stavca masér nedokáže vopred odhaliť a môžu nastať nepríjemné komplikácie, nepodceňujte preto svoj zdravotný stav.

– Pokiaľ máte možnosť osprchujte sa, pripravíte tak aj svoju pokožku na lepšie vstrebávanie oleja.  Prípade návštevy nášho salóna v hoteli Junior máte sprchu k dispozícii.

– Nepite alkohol ani iné návykové látky.
– Aspoň hodinu pred masážou nejedzte žiadne ťažké jedlá.

Počas masáže

– Masér si s Vami prejde Vaše požiadavky aj aktuálny stav, ktorý sa mohol od termínu objednávky zmeniť.

– Nezamlčiavajte zdravotné komplikácie, otvorene o nich povedzte, predídete tak prípadným nepríjemným komplikáciám a dôsledkom.

– Vypnite si zvonenie na telefóne aby Vás zbytočne nerušilo.

– Dajte voľný priechod svojim pocitom, nebojte sa prejaviť čo cítite, pomáhate tým aj masérovi adekvátne zareagovať.

– Dýchajte 🙂 Niektoré problematické miesta budú bolestivé, nezatínajte zuby ale naopak dýchajte zhlboka, pri výdychoch prichádza k uvoľneniu.

– Pokiaľ požadujete slabší alebo silnejší tlak maséra, oznámte to. Aj masér má záujem aby ste sa cítili príjemne.

Po masáži

– Pokiaľ Vám to čas dovoľuje, najbližšiu pol hodinu si ešte oddýchnite.

– Doprajte si čas na oddych, nezapájajte sa do aktivít s vysokou záťažou alebo prudkými pohybmi.

– Nepite alkohol, z dôvodu zrýchleného metabolizmus po masáži stačí telu nižší objem alkoholu ako zvyčajne.

– Pite veľa vody, napomôžete tak organizmu prirodzenou cestou (močom) zbaviť sa vyplavovaných toxínov.

– Najbližšie dni po masáži sa môžete cítiť ubolený. Tento stav je dočasný a prirodzený. Hlavne pokiaľ nechodíte na masáže pravidelne, očakávajte takúto reakciu svalov na vyplavovanie toxínov.

– Reakcie tela na masáž môžu byť rôzne (únava, bolesti hlavy, teplota, nevoľnosti), nezľaknite sa preto, hlavne pokiaľ je to Vaša prvá masáž.

– Pokiaľ si myslíte, že je niečo v neporiadku, spojte sa s nami aby sme si prešli príčiny a možnosti zmeny.