Zrelaxujte pri tancujúcom svetle a zvukoch praskajúceho ohňa

Aj keď vonku nie sú kopy snehu, zimné teploty nám pripomínajú, v ktorej časti kalendára sa nachádzame. Večer dobre padne relax pri krbe. Teplo, svetlo a zvuk ohňa majú pozitívny vplyv na psychiku.Oheň je od nepamäti spojený s pocitom hrejivého domova. Či už domovom boli kedysi dávno jaskyne alebo sú nimi domy či chaty dnes… tancujúce svetlo ohňa, zvuk praskajúceho dreva a teplo ktoré vyžaruje má (okrem toho že ušetríte na kúrení v radiátoroch) pozitívny vplyv na naše zdravie.

Zrelaxujte pri tancujúcom svetle a zvukoch praskajúceho ohňa

Posedenie pri ohni má relaxačný účinok, ktorý si dokážete vychutnať nielen v lete vonku pri otvorenom ohni ale aj v zime pri krbe alebo kachliach. Tie v poslednom období slávia veľký návrat. Po dlhej prechádzke v mínusových teplotách alebo po celodennej lyžovačke padnú chvíle v kruhu rodiny či priateľov pri krbe ako pohladenie. Keď ktomu pripočítate dobré vínko alebo koňačik, prípadne knihu… o príjemný večer je postarané.

Pokiaľ nepatríte k tým, ktorí doma krb či kachle majú, vyjdite si napríklad do reštaurácie ktorá ich má.  K tomu si doprajte príjemnú spoločnosť, chutnú večeru, aj pohár vína.Zrelaxujte pri tancujúcom svetle a zvukoch praskajúceho ohňa