masáž Shiatsu v oblečení

Pokiaľ vás od návštevy masáže odrádza, že sa budete musieť vyzliekať a tento pocit víťazí nad potrebou kvalitnej masáže a harmonizácie vašej telesnej schránky, mali by ste vyskúšať japonskú tlakovú masáž SHIATSU.

Shiatsu je príjemná cesta k naštartovaniu samoliečenia organizmu. Pochádza z Japonska, ale korene má ešte v starovekej Číne. Svoje teoretické a praktické korene odvodzuje z celostného chápania života a liečenia filozofií Ďalekého Východu.

Zdravie človeka závisí na harmonickom toku energie v tele. Táto energia (Čchi alebo Ki) prúdi v tele v dráhach, ktoré sa nazývajú meridiány. Shiatsu v preklade doslova znamená tlak prstami. Na obnovu toku energie využíva teda tlak prstami, dlaňami, kolenami, lakťami, strečing, rotáciu v kĺboch a podobne. Odstraňuje blokády v dráhach a pomáha presúvať energiu z miest nadbytku do miest s nedostatkom energie.

Pracuje najmä (ale nie len) s 12 hlavnými meridiánmi, ktoré sa nazývajú podľa telesných orgánov s ktorými súvisia. Majú ale oveľa väčší význam a dosah, zahŕňajú nielen fyzické ale aj emočné a mentálne prejavy osobnosti. Každý meridián má určitý počet akupunktúrnych bodov s vyšším energetickým potenciálom, cez ktoré sa ovplyvňujú miestne aj vzdialené časti tela.

Nakoľko všetky dráhy a orgány vytvárajú jeden celok (náš organizmus) , zharmonizovaním jednej dráhy ovplyvňujeme aj ďalšie.
Teda uvoľnením svalov a kĺbov uvolňujeme energetické dráhy, ktoré majú spojky do určitých orgánov. Tie sú zase spojené s určitými emóciami a postojmi. Tým ovplyvňujeme telo ako celok.

Shiatsu pomáha lepšie si uvedomiť vlastné telo, jeho fyzické ale aj psychické potreby a tým vedie klienta k starostlivosti o seba.

masáž Shiatsu v oblečení

Shiatsu – účinky masáže:

Pomáha pri odstraňovaní širokého spektra fyzických a psychických problémov. Podporuje a vyživuje životnú silu. Uľavuje od stresu a emočného napätia a tým podporuje správne fungovanie imunitného systému. Shiatsu stimuluje svaly, kĺby, krvný a lymfatický systém, zlepšuje cirkuláciu, ohybnosť, vitalitu a aj schopnosť myslieť.
Shiatsu je najmä preventívnou terapiou a masážou, ktorá aktivuje samoliečiace a regeneračné procesy organizmu.

Shiatsu – pre koho je masáž vhodná:

Shiatsu je vhodné takmer pre všetkých ľudí, najmä však pre ľudí trpiacich nespavosťou, bolesťami hlavy, menštruačnými bolesťami, pri problémoch s dýchaním, pri tráviacich problémoch, gynekologických problémoch, bolestiach v pohybovom aparáte, bolestiach chrbta, krku, kĺbov, svalov.

Masáž Shiatsu – kontraindikácie:

Tak ako každý druh masáže, aj Shiatsu má svoje kontraindikácie – to znamená stavy, kedy sa neodporúča ju vykonávať.

 • prvé tri mesiace tehotenstva
 • osteoporóza
 • bolesti srdca
 • mozková príhoda
 • vysoké horúčky, infekčné a vírusové ochorenia
 • vážne choroby srdca, pľúc, obličiek
 • epilepsia
 • po chemoterapii
 • ťažké psychické stavy
 • nádorové ochorenia
 • vysoký krvný tlak, kŕčové žily (rozsiahle, bolestivé, zapálené), zlomeniny, vykĺbené kĺby

Masáž Shiatsu – odporúčanie:

Shiatsu sa vykonáva na zemi na podložke cez oblečenie. Na masáž Shiatsu je preto potrebné priniesť si pohodlné oblečenie (voľné bavlnené, alebo tepláky). Po Shiatsu ošetrení sa neodporúča ihneď vykonávať náročné fyzické cvičenie, aby sa obnovený tok energie nenarušil.

Upozornenie: Japonskú tlakovú masáž Shiatsu vykonávame iba v našom masážnom salóne v hoteli Junior (Bratislava – Ružinov). Pri službe “masáž doma” túto techniku nevykonávame.