Tibetský duchovný vodca Tulku Lobsang v Bratislave

Tibetský duchovný vodca, 8. reinkarnácia tibetského lámu Nyentse, budhistický majster, učiteľ, liečiteľ, lekár tradičnej tibetskej medicíny a astrológ… to je Tulku LOBSANG, ktorý v marci navštívi Bratislavu.

Dvojdňový seminár s Tulku Lama Lobsangom

14.3. – 15.3.2015 sa v Radisson Blu Carlton Hoteli (Hviezdoslavovo nám. 3, Bratislava) uskutoční dvojdňový seminár s Tulku Lama Lobsangom.

Dozviete sa viac starých vzácnych múdrostí Tibetu o vnútornom šťastí a pokojnom umieraní ako bráne do budúcnosti.

Krása zrodenia, nášho narodenia, ale aj smrť, sú nepochybne najdôležitejšími udalosťami nášho života.

Všetci bez výnimky sme čelili svojmu zrodeniu a raz budeme čeliť smrti, bez ohľadu na to, kým sme, čo máme, čo vlastníme a čo sme v živote dosiahli. Ale každý z nás má rovnaký strach z neznámeho prechodu a mnohí žijú a predstierajú, akoby smrť neexistovala.
Podľa starých budhistických učení je však smrť veľkou príležitosťou, otvorenou možnosťou a bránou – je to chvíľa, keď sme sami so svojou najvnútornejšou podstatou, prirodzenosťou a v absolútne čistom stave mysle. Je to veľká zmena, ktorá sa nedeje len navonok, ale najmä v našom vnútri, v našej duši a mysli.

Je to kolobeh života, je ako západ slnka, pred novým východom, je ako koniec pred novým začiatkom.
Odpájajú sa elementy, ktoré tvoria myseľ aj telo, a hoci sa vám to zdá zvláštne – podobný stav zažívame v jednoduchšej forme každý deň – zažívame „malú smrť“ vždy vtedy, keď zaspávame. Spôsob, akým zaspávame, keď sa postupne odpája telo, spomaľuje dych, zmierňuje tep, skľudňuje myseľ … je určitým spôsobom cesta prechodu, cesta, akou umierame.

Počas tohto semináru ctihodný Tulku Lama Lobsang učí vzácne a pre mnohých ukryté, utajené cvičenia, ktoré pomáhajú človeku v pozitívnom myslení, ale tiež v odhalení stavov čistej mysle, jej svetla, jej prirodzenosti, jej podstaty, čo je aj prechodom jednotlivých fáz umierania. Je to ako sen. Hoci nie je skutočným, tiež vyvoláva naše reakcie. Je vzácne sa naučiť rozpoznať ten sen, svoje reakcie, a pritom stále zostať vyrovnaným, s čistou slobodnou a pokojnou mysľou – to je stav, ktorý má vždy najvyššiu hodnotu. Môžeme prvýkrát v učeniach a cvičení spoznať, čo je tzv. Bardo – stav prechodu tela a mysle.

Tibetský duchovný vodca Tulku Lobsang v Bratislave

Pravidlá:

– doniesť si podložku na sedenie na zemi, pohodlné športové oblečenie
– v prípade, že nechcete využiť možnosť menu-obeda v hoteli, prineste si vlastné občerstvenie (hotel Carlton pripraví mimoriade obedové menu pre účastníkov seminára v cene 12 eur –učastníci si hradia sami)
– pôda, kde je láma, sa podľa starých budhistických tradícií považuje za posvätnú, a preto na ňu nevstupujeme obutí – pred miestnosťou je potrebné sa vyzuť (topánky nechať pred miestnosťou, kde budú strážené alebo vložiť do ruksaka a zobrať si do miestnosti)
– POZOR, počet miest je obmedzený kapacitou miestnosti na max. 200 osôb, čo však zaručuje priamy kontakt a otvorenú komunikáciu s Lámom Lobsangom.

Ďalšie informácie:

Biografia Tulku Lobsanga – http://www.tulkulamalobsang.org/
Slovenské stránky organizácie Nangten Menlang – http://lujong.sk/
Online predaj lístkov – http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=20465
Registrácia aj na – http://lujong.sk/registracia.html