Kinesiotaping je metóda používaná hlavne fyzioterapeutmi. Ovplyvňuje nielen svaly ale aj lymfatický systém, čím napomáha nielen správnej činnosti a tonizácii svalov ale aj odvádzaniu toxínov.

Metóda kinesiotapingu bola vyvinutá v Japonsku a dlho bola využívaná hlavne v oblasti ortopédie, chiropraxie, fyzioterapie… Kineziotejp je priedušná elastická bavlnená páska, ktorá v sebe neobsahuje žiadne ďalšie aktívne prvky ani liečivá. Prostredníctvom vrstvy lepidla je nalepená priamo na pokožku. Liečebný účinok kineziotejpu spočíva hlavne v schopnosti nabudiť samoliečiaci proces ľudského tela cez nervovú a obehovú sústavu.

Kinesiotaping využívame hlavne vtedy, pokiaľ nedokážeme klasickou masážou, použitím mäkkých techník, prípadne inou metódou dostatočne uvoľniť alebo nabudiť svaly. Zároveň je možné vhodnou aplikáciou znížiť bolestivosť alebo zefektívniť činnosť lymfatického systému.

Kinesiotaping
Správne aplikovanie kinesiotejpu je dôležitým faktorom úspechu, nejedná sa teda iba o bezhlavé či nedbalé nalepenie pásky. Podľa zámeru aplikujeme pásku iným spôsobom pri:

  • znižovaní napätia svalovej partie
  • stimulácii a nabudení ochabnutého svalu
  • znižovaní bolestivosti, zlepšeniu prietoku lymfy
  • korekcii stereotypných návykov a držania tela

Pri kinesiotejpingu je veľmi dôležitou informáciou spätná väzba od klienta – aké zmeny po aplikácii nastali. Reakcia tela môže byť rôzna, vo výnimočných prípadoch môže prísť k negatívnej reakcii (bolesti, nevoľnosti,…) Podľa skutkového stavu sa ďalšia páska nalepí s iným napätím, prípadne sa zmení umiestnenie alebo tvar pásky.

Pre dosiahnutie čo najvyššej účinnosti je odporúčané aplikovať pásky v čo najlepšom kontakte s pokožkou. Niektoré časti tela je preto pred použitím pásky oholiť. Jednu pásku neaplikujeme na dlhšiu dobu ako cca 4 dni.

Objednať sa na masáž

    Zarezervujte si svoj termín na masáž jednoducho.


    Viac o zbere a spracovaní osobných údajov.