Reflexná masáž ruky

Reflexná masáž ruky je niečo ako menej známa sestra reflexnej masáže chodidla. Nie je až taká známa, neznamená to však že by sa míňala účinnosti. Je jemná, účinná aj veľmi príjemná. Masáž ruky a nohy sú veľmi podobné, nie však totožné metódy.

Po minulom workshope k uvoľňovaniu pohybového systému prostredníctvom reflexnej masáže chodidla pokračujeme v zdokonaľovaní reflexných techník. Tentokrát sme sa vrhli v Remase na reflexnú masáž ruky. Ľudská ruka je veľmi citlivý a jemný, na druhú stranu zároveň silný “pracovný nástroj” každého jedného človeka.

Reflexná masáž ruky je vždy… poruke

Keďže ruky máme vždy k dispozícii, je reflexná masáž ruky zároveň tým najjednoduchším spôsobom ako si pomôcť aj sami sebe v akejkoľvek situácii. Pokiaľ poznáte, akým spôsobom sa odzrkadľujú pohybový systém aj vnútorné orgány celého ľudského tela premietajú na reflexné plôšky, môžete si ich efektívne masírovať aj sami prakticky kdekoľvek a kedykoľvek.

Reflexná masáž ruky

Reflexná masáž ruky kedykoľvek a kdekoľvek

Či už stojíte a čakáte niekde v rade, máte prestávku alebo len tak voľnú chvíľku, môžete si tlakom na jednotlivé reflexné body a plochy uľaviť od bolesti, uvoľniť alebo naopak posilniť organizmus. Nikto si pritom túto vašu činnosť ani nemusí všimnúť.

Čo všetko môžeme ovplyvniť reflexnou masážou ruky

  • jednotlivé časti chrbtice a hrudníka
  • veľké kĺby tela (rameno, lopatku, lakeť, kolená, bedrá…)
  • jemné systémy (trojklanný a lícny nerv, zuby, oči, uši, pľúca, srdce…)
  • vnútorné systémy (pečeň, žlčník, pankreas, týmus, slezinu, ľadviny, žalúdok, tenké a hrubé črevo…)
  • hormonálny systém (hypofýzu, štítnu žľazu, nadľadvinky, pohlavné orgány…)

Reflexná masáž už čoskoro v našej ponuke

Pre túto chvíľu máme za sebou workshopy pre reflexnú masáž chodidla zameranú na pohybový systém človeka a reflexnú masáž ruky. V polovici júna tohto roka nás čaká predbežné posledné školenie zamerané stimuláciu vnútorných orgánov cez chodidlo. Najneskôr v tomto čase budeme ponúkať plnohodnotnú reflexu aj ako samostatnú masáž. Niektoré časti reflexky ale už teraz zapájame do našich masážnych postupov.

Na záver samozrejme zopár obrázkov. Odporúčam do pozornosti aj článok o reflexnej masáži chodidla zameranej na pohybový systém.

Reflexná masáž ruky

Reflexná masáž ruky

Reflexná masáž ruky