Naštartujte svoj energetizmus pomocou moxovania

Moxovanie je metóda založená na prehrievaní akubodov, miest s bolesťou, kĺbov, svalov… pomocou moxy. Je výbornou voľbou nielen v sychravom počasí. Je vhodná pri stavoch vyčerpanosti…

Moxovanie je technika, ktorá vychádza z filozofie tradičnej čínskej medicíny. Ide o prehrievanie akupunktúrnych bodov alebo určitých miest na tele moxami. Sálavým hlboko prehrievajúcim teplom sa uvoľňujú akupunktúrne dráhy a aktivujú sa akupunktúrne body. Tým sa nastoľuje rovnováha toku vitálnej energie čchi a v dôsledku toho aj samoliečiaca schopnosť tela.

Cieľom moxovania je odstránenie bolesti, chladu a vlhkosti, uvoľnenie a celková podpora funkcie organizmu. Z energetického pohľadu ide o doplňovaciu metódu. Využíva sa hlavne na zahriatie oblastí s energetickým nedostatkom. V dnešnej dobe je u väčšiny ľudí v energetickom nedostatku najmä oblasť obličiek a panvy.

Moxa je vyrobená z bylín, ktoré sú zabalené do tvaru cigár, pričom do moxy sa najčastejšie používa bylina – palina obyčajná. My používame nedymiace moxy so slabou vôňou, vyrobené z uhlíku moxa suroviny.

Moxovanie – účinky:

Moxovanie zvyšuje počet erytrocytov, leukocytov, endorfínov, má antihistamínové pôsobenie a tlmí zápaly. Podporuje imunitu. Stabilizuje vegetatívny nervový systém, zrýchľuje látkovú výmenu, zvyšuje prekrvenie, uvolňuje svalstvo, odstraňuje vlhko a chlad, dopĺňa jangovú energiu.

Moxovanie – pre koho je vhodné:

Moxovanie je vhodné pre ľudí, ktorí potrebujú doplniť energiu, s nadmernou citlivosťou na chlad, ľudí v stavoch vyčerpanosti, s chronickými ochoreniami dýchacích ciest, so sklonmi k častému prechladnutiu, zníženou imunitou, so studenými končatinami, s bolesťami zhoršujúcimi sa chladom, reumatické bolesti, bolesti chrbta, bolesti v oblasti bedier, sedacieho nervu, stuhnuté ramená a krk, menštruačné bolesti, pomočovanie ale neschopnosť močenia zhoršované chladom, bolesti brucha.
Vhodná je pre ľudí s artritídou, osteoporózou, natiahnutými svalmi, zápalmi šliach. Vhodná je na lokálne zahriatie miest kde klienti pociťujú chlad (svaly, šľachy, kĺby). Vhodná pre ľudí s depresiami.

Moxovanie – zdravotné kontraindikácie:

  • horúčkové stavy
  • silná menštruácia
  • tehotenstvo (obmedzene)
  • pri stavoch návalov horúčosti, pocitoch horka a tepla
  • miesta s akútnym zápalom
  • suchý dráždivý kašeľ