Manuálna lymfodrenáž je jemná technika pre podporu funkcie lymfatického systému. Pomáha zbaviť telo nahromadených toxínov, odstraňuje opuchy, výborne posilňuje imunitu.

Lymfatická masáž / manuálna lymfodrenáž

Lymfatická masáž je známa aj pod názvom manuálna lymfodrenáž. Je to jemná technika a jej úlohou je podporiť a posilniť funkčnosť lymfatického systému v tele človeka. Správna cirkulácia lymfy v lymfatickom systéme má vplyv na odbúravanie podkožného tuku, zlepšenie imunitného systému, odstraňovanie únavy… Vykonáva sa s malým tlakom a cieľom tejto masáže je uvoľniť zablokované lymfatické uzliny a tým zlepšiť aj prieto lymfy v celom cele. Keďže je to jemná technika, v porovnaní s inými technikami je časovo náročnejšia. Manuálna lymfodrenáž je často využívaná aj v kozmetike, kde napomáha liečne aknóznej pleti, opuchoch tváre, zápale dutín, migrénach…

Lymfatická masáž / manuálna lymfodrenáž – účinky:

Lymfatická masáž napomáha telu zbaviť sa vzniknutých opuchov, posilňuje imunitu a pomáha odstrániť niektoré zdravotné problémy, na ktoré by iné formy masáže nemuseli byť dostatočne vhodné. Napomáha hojeniu pooperačných rán. Keďže po manuálnej lymfodrenáži dochádzak zlepšeniu obehu a pohybu lymfy, telo sa jednoduchšie zbavuje nahromadených odpadových látok a toxínov, ktoré môžu byť príčinou iných ochorení. Zmierňuje bolestivé napätie v končatinách.

Lymfatická masáž / manuálna lymfodrenáž – pre koho je vhodná:

Lymfatická masáž je vhodná pre ľudí trpiacimi problémami s lymfatickým systémom a z toho vyplývajúcich dôsledkov – napríklad častými opuchmi nôh, tváre, stavoch únavy… Pri športe sa aplikuje na rýchle odplavenie únavných látok z tela čo najskôr.

Lymfatická masáž / manuálna lymfodrenáž – zdravotné kontraindikácie:

– neliečené malígne ochorenia
– akútne bakteriálne alebo vírusové ochorenia (užívanie antibiotík)
– opuchy spôsobené ochorením obličiek alebo pečene
– srdcové zlyhania
– akútne žilové ochorenia
– neošetrené kožné ochorenia
– vysoký krvný tlak
– ochorenie štítnej žľazy

Objednať sa na masáž

    Zarezervujte si svoj termín na masáž jednoducho.


    Viac o zbere a spracovaní osobných údajov.