Krátky rituál vďačnosti na každý deň

Skúste si nájsť ráno 5 minút na krátky rituál vďačnosti. Zistíte časom, že máte toho v živote naozaj veľa za čo môžete byť vďační. Nie je dôvod sa znepokojovať nad peniazmi, majetkom, postavením v spoločnosti… Alebo myslíte že nemáte byť za čo vďační???

Postup pre rituál vďačnosti

Krátky rituál vďačnosti pozostáva z naozaj jednoduchého postupu. Sadnite si tak, aby ste mali rovný chrbát. Vybrať si môžete napríklad hneď prvý z popisovaných jógových sedov, pretože je pre väčšinu z nás najjednoduchší aj najpohodlnejší. Vzhľadom k tomu, že ritál vďačnosti viete urobiť v rozsahu pár minút, netreba zbytočne premýšľať nad kombináciami polôh.

1. sadnite si do polohy popisovanej vyššie

2. urobte niekoľko (cca 6-7 postačí) plných nádychov a výdychov

3. sústreďte sa na svoje vnútorné srdce

4. povedzte si za čo ste dnes vďační

Nezáleží, či si to poviete v duchu alebo nahlas a možno zo začiatku nebude tých vecí veľa (za ďalší deň na život, za zdravie, za jedlo, za bývanie, za možnosť pracovať, za lásku ktorú dostávate…). Časom sa však dostanete aj k takým detailom, aké by vás na začiatku ani nenapadli.

Skúste ho

Skúste si tento rituál každý deň, hlavne v čase, kedy sa vám zdá, že život smeruje doahoj a neexistuje nič, čo by vás pozitívne podporilo.