Mäkké techniky sú účinná masáž pri bolestiach a blokádach

Ísť na masáž k masérke žene alebo k masérovi mužovi? Výber maséra alebo masérky je založený vždy na subjektívnych pocitoch a osobný preferenciách. Svoju úlohu hrajú pritom často aj neopodstatnené predsudky z minulosti alebo zlé skúsenosti.Dobré referencie, útulné prostredie, príjemná atmosféra, kvalitná práca, prijateľné ceny… Toto nie sú jediné faktory ktoré berie klient do úvahy, keď si vyberá starostlivosť o svoje telo prostredníctvom masáže.
Ak ste našli masérov, ktorí majú pekné a útulné priestory, referencie o nich si môžete prečítať na webe aj na facebooku a ceny zodpovedajú vašim predstavám, pravdepodobne budete stáť pred jednou z posledných otázok pri svojom výbere – ísť na masáž k masérke žene alebo k masérovi mužovi?

Ísť na masáž k masérke žene alebo k masérovi mužovi?

Výber maséra alebo masérky je založený vždy na subjektívnych pocitoch a osobný preferenciách. Svoju úlohu hrajú pritom často aj neopodstatnené predsudky z minulosti alebo zlé skúsenosti – či už vlastné alebo sprostredkované. Predsalen, ide o dotyk inej osoby nášho tela a jeho vstup do vlastnej bezpečnej zóny a energetického poľa vlastného tela.

V určitých prípadoch ľudia preferujú rovnaké pohlavie… (pekným príkladom sú profesionálni športovci). V iných prípadoch je to práve naopak a ľudia podvedome inklinujú k opačnému pohlaviu.

Ísť na masáž k masérke žene alebo k masérovi mužovi?

Čo sú teda akési „blokády“ ktoré niektorým ľuďom v podvedomí bránia vybrať si masáž u maséra/terapeuta opačného pohlavia?

Spýtal som sa niekoľkých priateľov túto jednoduchú otázku a medzi najčastejšie dôvody sa okrem všeobecnej obavy z vyzliekania a obnaženia pred opačným pohlavím (prevažne ženy) vyskytovala u mužov obava z nedostatočnej sile a tlaku pri masáži od masérky a ženy predpokladali necitlivosť, nedostatočnú mieru empatie či naopak silnú a bolestivú masáž od maséra – muža.

Vlastné skúsenosti z masáže

Z vlastnej skúsenosti, ktorú môžeme oprieť nielen o vlastnú niekoľko ročnú masážnu prax ale aj o absolvovanie masáží u viacerých cudzích masérov, však môžeme povedať, že tieto obavy nie sú v drvivej väčšine prípadov na mieste.
Maséri, ktorí robia svoju prácu naozaj poctivo a považujú ju za svoje poslanie sa k vám budú vždy správať profesionálne. Okrem iného negatívne referencie totiž často môžu viesť k tomu, že masér príde nielen o existujúcich klientov ale aj o tých nových, ktorí k nemu napokon ani neprídu. Dnes, v čase sociálnych sietí a komunikácie sa zlá povesť šíri veľmi rýchlo.

Obávate sa z nahoty pri masáži? Je to úplne zbytočné.

Ak sa obávate nahoty alebo máte pocit, že vaše telo nie je dostatočne pekné, rád by som vaše obavy rozptýlil. Svoje intímne miesta nemusíte masérovi odhaľovať a taktiež počas samotnej masáže sú všetky miesta prikryté a to aj z dôvodu, aby telo na masážnom stole zbytočne nechladlo. A nezabudnite ešte na to, že každý z nás je jedinečná ľudská bytosť a pokiaľ dokážeme akceptovať svoje vlastné nedokonalosti, v spojení s dušou sme krásni a dokonalí.

Ísť na masáž k masérke žene alebo k masérovi mužovi?

Rozdiely v kvalifikácii na masáže

Žiadny rozdiel medzi masérom a masérkou nie je ani v kvalifikácii. Všetky bežné kurzy sú dostupné tak pre masérov ako aj pre masérky. Je na každom, aký smer si vyberie. Pre niektoré techniky ale tak nejako všeobecne predpokladáme že ich bude robiť skôr masér alebo skôr masérka – napríklad lymfatickú masáž alebo tehotenskú si automaticky predstavíme ženu pre jej jemnosť a citlivosť, chiroprax či fyzioterapiu zase muža…

Vybrať si teda na masáž maséra alebo masérku?

Aj keď vždy každý z nás bude mať svoje preferencie, neobávajte sa využiť služby maséra opačného pohlavia. Možno práve táto skúsenosť vás obohatí a rozšíri váš pohľad.