Otázka: Ako sa môžem objednať na masáž?

Katarína Bruthansová

Objednať sa môžete aj správou na facebookovom profile www.facebook.com/mojamasaz a cez náš formulár na stránke. Pri objednávke sa uvádza Meno, Adresa (iba v prípade masáže doma), Telefónne číslo a požadovaný termín. Spätne sa s Vami skontaktujeme, prejdeme si detaily požiadavky, navrhneme vhodnú procedúru a doladíme termín.


Otázka: Po masáži mi bolo výborne ale ďalšie dni ma všetko bolelo. Prečo?

Počas samotnej masáže prichádza pocit uvoľnenia, telo sa dostane do stavu príjemnej únavy alebo naopak, do stavu nabudenia. Keďže sa pôsobením masáže zrýchli aj metabolizmus tela, vyplavujú sa toxíny, čo môže spôsobiť pocit, ktorý najviac pripomína pocit tzv. svalovice.
Tieto bolesti prechádzajú najbližšie dni po masáži a budete sa cítiť opäť výborne. Berte však na zreteľ, že každé telo je iné, inak sa môže prejavovať pôsobenie masáže. V prípade, že potrebujete v ďalších dňoch konzultáciu, kontaktujte nás.


Otázka: Čo všetko je zahrnuté v cene masáže?

Cena masáže zahŕňa: úvodnú konzultáciu, samotnú masáž, masážny olej, aromatické sviečky, relaxačnú hudbu, čaj.
Pri službe masáž doma v lokalitách Bratislava, Senec a okolie je v cene zahrnutá doprava. Mimo týchto lokalít je potreba počítať so sadzbou 0.30€/kilometer.


Otázka: Ako vybrať masáž?

Najjednoduchšou cestou k výberu najvhodnejšej masáže je konzultácia Vášho aktuálneho stavu s masérom. Po porade Vám odporučíme masáž, ktorá bude najefektívnejšia. Taktiež je možné vykonať masáž, ktorá bude kombináciou rôznych techník tak, aby bola čo najúčinnejšia. Konzultácia k masáži je bezplatná.


Otázka: Prečo je masáž bolestivá?

Bolestivé pri samotnej masáži sú spravidla iba miesta, ktoré sú problémové. Masér volí tlak podľa potrebnej efektivity, počas celej masáže komunikuje s klientom a podľa potreby zmení tlak… V niektorých prípadoch je však pretrebné pre odstránenie problému vyvinúť silnejší koncentrovaný tlak, prípadne využiť lakte.
Ak je to potrebné, masér vám navrhne absolvovať viacero masáži v kratšom časovom slede, aby sa problém odstránil prijateľným spôsobom.
V prípade že požadujete zmenu, komunikujte s masérom počas masáže tak, aby sa dal spôsob včas zmeniť.


Otázka: Hanbím sa, budem sa musieť pri masáži vyzliecť?

Počas celej masáže sú všetky intímne miesta zakryté, buď oblečením alebo dekou či osuškou. Odhalené su počas masáže vždy iba tie časti tela s ktorými sa pracuje. Zvyšok tela je prikrytý, aby klientovi nebolo zima a svaly si udržiavali potrebnú teplotu.
Vykonávame aj masáže (napr. japonská tlaková masáž Shiatsu), ktoré sa vykonávajú v pohodlnom oblečení.
Plne rešpektujeme súkromie klienta a jeho intimitu. Dbáme o to, aby sa klient s nami cítil bezpečne, pohodlne a dokázal sa tak uvoľniť.


Otázka: Dá sa termín masáže presunúť alebo zrušiť?

Áno samozrejme. Kontaktujte nás čo najskôr, aby sme vedeli nájsť vhodný neobsadený termín. Včasnou zmenou pomôžete aj nám uvoľniť váš pôvodný termín pre iného klienta… čo sa vám zase môže v budúcnosti v dobrom vrátiť.


Otázka: Čomu sa vyhnúť pred masážou?

Minimom čo by ste mali dodržiavať je, že pred masážou nebudete piť alkohol ani požívať iné návykové látky a aspoň hodinu pred masážou nejedzte žiadne ťažké jedlá. Počas masáže by mohlo prísť k nevoľnosti.


Otázka: Ako prebieha návšteva maséra pri službe Masáže domov?

Masér príde na stanovenú lokalitu v dohodnutom čase. Prosím berte na vedomie, že dohodnutý čas masáže je orientačný a môže sa zmeniť napríklad pre komplikácie s dopravnými zápchami a podobne. Po konzultácii detailov navrhne najvhodnejší postup, prezlečie sa, pripraví masážny stôl, aromatické sviečky/tyčinky a relaxačnú hudbu. Najčastejšie postup prebieha v týchto krokoch:

  • uvoľňovanie bez použitia oleja v sede + uvoľňovanie v ľahu
  • masáž s olejom v ľahu a následne masáž s olejom v sede

Po ukončení masáže masér zbalí masérsky stôl, prebehne vyúčtovanie a odchádza. Vám zostáva už iba príjemne relaxovať počas zvyšku dňa (ak je to možné).

Upozornenie: Od januára 2018 službu masáže domov neposkytujeme.


Otázka: Aký veľký priestor treba vyhradiť pri masáži doma?

Masážny stôl má rozmer cca 200x70cm. Masér sa okolo neho potrebuje pohybovať zo všetkych strán. Masáž v sede je možné urobiť na tomto stole alebo na bežnej kuchynskej stoličke (pokiaľ máte k dispozícii).

Upozornenie: Od januára 2018 službu masáže domov neposkytujeme.


Otázka: Musím sa pred masážou osprchovať?

Nie je to podmienkou, hlavne pokiaľ má masáž prebiehať v priestoroch bez možnosti sprchu absolvovať /napríklad pri firemných masážach/. Pokiaľ ale môžete, osprchujte sa. Telo bude lepšie pripravené na masáž a cez pokožku sa ľahšie bude vstrebávať olej. V našom salóne v hoteli Junior je sprcha k dispozícii.


Otázka: Používate masážny olej alebo masážne emulzie?

Pri svojej práci využívame výhradne značkové oleje. Ako jediní na Slovensku používame ručne vyrábané vysokovibračné oleje od Karaimi. Do iných olejov podľa potreby do nich pridávame silice – éterické oleje, ktoré podľa svojho zloženia zvyšujú účinky samotného oleja.


Otázka: Aké druhy platby je možné využiť?

Štandardne platba prebieha v hotovosti po ukončení masáže. V prípade kúpy darčekovej poukážky sa platba vykonáva pri jej nákupe. Okrem hotovosti je možné využiť platbu mobilom cez systém VIAMO.


Otázka: Je mobilnú masáž možné absolvovať aj mimo domova?

V princípe nerozhoduje či Vás masér navštívi v dome, byte, kancelárii alebo iných priestoroch. Dôležité je, ako sa na danom mieste budete cítiť a ako ruch okolia dokáže vplývať na Vaše uvoľnenie. Čím pokojnejšie miesto, tým sa môže masér lepšie koncentrovať a taktiež Vy dokážete lepšie relaxovať a oddychovať.
Pri masáži u vás doma máte výhodu domáceho prostredia v ktorom sa cítite bezpečne a v neposlednom rade sa nemusíte nikam presúvať.

Upozornenie: Od januára 2018 službu masáže domov neposkytujeme.


Otázka: Čo potrebujem pri masáži doma pripraviť?

V podstate masérovi stačí priestor pre masáž a podľa možností obmedzenie okolitého ruchu. Ideálne je, ak je miestnosť vopred vyvetraná a s bežnou izbovou teplotou.


Otázka: Aké môžu byť reakcie tela na masáž?

Každé ľudské telo je niečim špecifické a preto aj reakcie na masáž môžu byť rôzne. Veľa závisí aj od zdravotného stavu. Medzi najčastejšie reakcie patrí pocit tzv. svalovice, čiže svalovej únavy. Je to hlavne u klientov, ktorých telo nie je na masáže alebo telesné aktivity zvyknuté. Menej časté bývajú bolesti hlavy, zvýšené teploty a podobne. Upozorňujeme, že spomínané reakcie môžu ale aj vôbec nemusia nastať.


Masážny salón Bratislava Ružinov